Úprava vozů

 

Nabízíme možnost úpravy ručního ovládání vozu ve spolupráci se společností Josef Hurt - ruční ovládání.

 

Firma Josef HURT byla založena v roce 1996. Dlouhodobě se zabývá výrobou, vývojem a montáží ručního ovládání a speciálních úprav pro handicapované osoby. Úpravy provádí do vozidel všech značek a kategorií. Úpravu automobilu řeší individuálně, protože se střetává několik důležitých faktorů, aby byl handicapovaný uživatel co nejvíce samostatný. Základem je ruční ovládání, pomůcky k usnadnění nastupování a pomůcky pro naložení vozíku. Úpravu řeší s klientem tak, aby byl výsledek co nejblíže jeho představám a schopnostem s ohledem na možnosti automobilu a legislativní požadavky

Nabídka společnosti Josef Hurt

 

Několik doporučení:

 

  • při výběru auta vždy informujte prodejce o úmyslu provést v zakoupeném autě úpravu ručního ovládání
  • jakmile si auto vyberete, bud váš prodejce za vaší přítomnosti kontaktovat úpravce s dotazem, zda vámi vybraný vůz je vhodný k úpravě
  • úpravce vám navrhne způsob úpravy a doporučí vůz k zakoupení
  • my zajistíme vámi zvolenou úpravu
  • provedená úprava se bude fakturovat zvlášť


Úpravy od jiných úpravců neprovádíme a nezajišťujeme.

 

___________________________________________________________________________________________________

FAQ

Jak mám postupovat při výběru automobilu?

Při četnosti vozů, které upravujeme, máme dobrý přehled o tom, který vůz je vhodný pro různé využití, pro uplatnění konkrétního ručního ovládání vzhledem k různým typům postižení.
Vybíráte-li vůz, je nutné uvážit, jakým způsobem jej budete používat (kolik lidí budete vozit, jaký náklad se bude převážet, jak často, na jaké vzdálenosti) a vybrat si ten, který bude vyžadovat nejméně úprav. V tomto momentě je vhodné nás kontaktovat, abychom vám sdělili, zda je vůz vhodný pro požadované úpravy.
Vždy si předem vyzkoušejte nastupování do vozu, nakládání vozíku do vozu, či elektrického vozíku do zavazadlového prostoru, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni. Dnes je např. trend kvůli bezpečnostním zónám konstruovat silnější dveře a prahy, takže sedačka je dále od kraje vozidla.
Mnohé z překážek se dají upravit celkem snadno, ale můžeme-li si vybrat, je lepší volit vůz, který tolik úprav nevyžaduje.
Uvítáme každý dotaz, týkající se jak výběru vozu, tak výběru vhodného ovládání či jakékoliv jiné pomůcky.

Jakou značku automobilu?

Toto rozhodnutí je hlavně na vás. Výběr je rozmanitý a každý má jiné požadavky a představy o praktičnosti, designu a ceně vozu. Můžeme pouze doporučit zamyslet se nad předpokládanou poruchovostí, dostupným servisem, cenou náhradních dílů a snesitelnou ztrátou ceny při následném prodeji. Záruku představují vozy a značky nejvíce se vyskytující na našich silnicích.

Jaké si mám vybrat ruční ovládání?

Ručních ovládání existuje celá řada, z podstaty je můžeme rozdělit na mechanická a elektrická. Převod brzdy je dle předpisů vždy mechanický. Elektricky lze ovládat plyn a spojku. Výhoda elektrického ovládání je v menší ovládací síle a možnostech nastavení, v případě plynu v různých tvarech ovládacích prvků, tj. kroužků a pák.
Ruční ovládání musí převážně vyhovovat vašemu postižení, musíte zvládat ovládací síly a hlavně bezpečné a včasné brzdění a zastavení vozidla. Měli byste mít jednu ruku neustále na volantu, abyste kontrolovali směr jízdy. V případě kroužků máte větší kontrolu, neboť během jízdy jsou obě ruce na volantu. Při postižení horních končetin se používají různé nástavce, které můžeme vyrobit na míru.
Na stránkách rucniovladani.cz si můžete všechny typy ručních ovládání prohlédnout. V naší provozovně jsou trenažéry všech typů ručních ovládání, případně jsou k nahlédnutí v několika vozech. Některé typy ručních ovládání si můžete vyzkoušet u našich partnerů a ve speciálních autoškolách.

Jaké další pomůcky potřebuji?

Převážně u vozíčkářů lze předpokládat, že mohou být plně samostatní, co se týče obsluhy vozu. Kromě ručního ovládání je třeba přemýšlet o nastupování a nakládání vozíku. Pro usnadnění nastupování existuje několik pomůcek, převážně přesedací desky a otočné sedačky. Komfort může usnadnit přídavný elektrický posun sedačky a naklápění zádové opěrky.
Vozík se zpravidla ukládá do druhé řady sedadel, tento prostor zpřístupní odsuvné dveře. Používám-li elektrický vozík, měl by být součástí vozu nakládací jeřábek, jež dokáže ovládat i malé dítě.
Poradíme vám, jak dál usnadnit život s automobilem. Máte nějaké otázky ohledně pomoci s obsluhou automobilu? Kontaktujte nás!

 

www.rucniovladani.cz Partner projektu Handy Car

 

 

Newsletter

Chcete dostávat pravidleně Zpravodaj Handy car? Přihlašte se k jeho odběru.